Sprzedaż mieszkania obciążonego kredytem

Sprawa wygląda nieco bardziej skomplikowanie w sytuacji, gdy chcemy sprzedać mieszkanie obciążone kredytem, ponieważ oprócz wszystkich wymienionych wyżej dokumentów trzeba wypełnić kilka dodatkowych kryteriów. W tym przypadku należy odwiedzić swój bank i poprosić o zgodę na możliwość zmiany właściciela.

Banki z reguły nie stwarzają kłopotów w tej materii, więc powinna to być tylko formalność. Kolejny krok to uzyskanie opinii, która zawiera w sobie nasz numer konta bankowego oraz stwierdzenie, że po dokonaniu sprzedaży nieruchomość zostanie wykreślona z hipoteki.

Dzięki temu nabywca mieszkania będzie mógł umieścić nową hipotekę w księdze wieczystej. Podsumowując, niezależnie od tego, czy chcemy sprzedać mieszkanie obciążone hipoteką, czy też nie, należy zebrać szereg potrzebnych dokumentów.

Ich skompletowanie jest tylko formalnością, niemniej jednak warto załatwić ją zawczasu, tak aby potencjalny klient nie mógł nas w żaden sposób zaskoczyć..

2 komentarze do “Sprzedaż mieszkania obciążonego kredytem”

  1. A jak to wygląda dokładniej – kredyt można przerzucić na kupującego, czy to jest na tej zasadzie, że on bierze nowy kredyt, wpłaca mojemu bankowi i ja mam czysto, a on mieszkanie?

  2. Ja za to jestem ciekawa jak to wygląda w przypadku sprzedaży mieszkania z kredytem w programie „rodzina na swoim”. Można bez problemu sprzedać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *