Przygotowanie mieszkania na sprzedaż – pierwsze wrażenie

Jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na to, czy uda nam się sprzedać mieszkanie, jest moment oględzin. Kiedy klient pierwszy raz przychodzi zobaczyć nieruchomość, musi ona zrobić na nim dobre wrażenie, gdyż ma to ogromny wpływ na ostateczną decyzję dotyczącą kupna. Z tego względu należy bardzo starannie przygotować lokum, tak aby klient chciał w nim od razu zamieszkać.

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie

Wyobraź sobie, że to Ty chcesz kupić mieszkanie, które na zdjęciach umieszczonych w ogłoszeniu wygląda olśniewająco, a jego cena jest naprawdę zachęcająca. Kiedy do niego wchodzisz, okazuje się jednak całkowicie zaniedbane, niechlujne i wygląda zupełnie inaczej niż to, jak sobie je wyobrażałeś. Rozczarowany, wychodzisz natychmiast i zaczynasz szukasz innego mieszkania.

Chciałbyś, żeby Twój klient poczuł się tak samo? Z pewnością nie, dlatego bardzo dobrze przygotuj lokum do pierwszej wizyty potencjalnego nabywcy. Pierwszym krokiem, jaki powinieneś poczynić, jest oczywiście dokładne posprzątanie mieszkania. Brudne okna, klejąca podłoga czy pajęczyny na ścianach mogą skutecznie odstraszyć klienta, dlatego pozbądź się wszelkich nieczystości i spraw, żeby wszystkie pokoje lśniły i pachniały – to nic nie kosztuje, a zyskać można naprawdę sporo.

Warto również pozbyć się z mieszkania różnego rodzaju niepotrzebnych rzeczy, które mogą świadczyć o niedbalstwie poprzedniego właściciela. W związku z tym warto dokładnie opróżnić szafki, wynieść stary telewizor, rower czy zwiędłe kwiaty z balkonu, tak aby potencjalny kupiec miał świadomość, że dbaliśmy o swoje cztery kąty..

2 komentarze do “Przygotowanie mieszkania na sprzedaż – pierwsze wrażenie”

  1. Gorzej, jak się mieszka w tym mieszkaniu jeszcze i ma małe dziecko. Ciężko utrzymać porządek:/ Jeszcze jak się pracuje, to w ogóle. Ale prawda – porządek musi być – pierwsze na co zwracałam uwagę przy naszym:)

  2. Jeszcze lepszy efekt uzyskuje się, gdy mieszkanie zostanie profesjonalnie przygotowane (zaaranżowane) na potrzeby sprzedaży.
    Technikę home stagingu stosuje się od prawie 40 lat w USA i Kanadzie,
    ponadto jest tania, a efekty potrafią zadziwić samych mieszkańców.
    Szybko, niskim kosztem i prostymi metodami wydobywa się prawdziwy potencjał nieruchomości. Wszystko to, co zobaczy potencjalny nabywca musi być przemyślane i odpowiednio przygotowane by przekonać go, że to nieruchomość dla niego.
    Po więcej informacji zapraszam na moją stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *