Przygotowanie mieszkania na sprzedaż – mały remont

W miarę możliwości można odnowić mieszkanie, malując ściany, naoliwiając skrzypiące drzwi i okna, wymieniając zużyte żarówki czy naprawiając wszystkie inne ewentualne usterki. Koszt takiego przedsięwzięcia nie jest duży, a zysk, jaki może przynieść, znacząco go przewyższa.

Warto również usunąć wszelkie prywatne rzeczy, które negatywnie wpływają na klienta, sprawiając, że czuje się w mieszkaniu nieswojo, jako ktoś obcy, kto znajduje się na terenie innych osób. W związku z tym należy pozbyć się kapci z przedpokoju, zdjąć zdjęcia rodzinne ze ścian czy usunąć znajdujące się na lodówce malunki zrobione przez dzieci.

Podczas wizyty potencjalnego nabywcy należy zadbać o to, aby mieszkanie było jak najlepiej oświetlone, ponieważ światło pozytywnie wpływa na samopoczucie i nastrój każdego z nas. Podsumowując, jeśli chcemy zrobić dobre wrażenie na kliencie, przygotujmy mieszkanie w taki sposób, aby wiedział, że o nie dbaliśmy.

Nie zapominajmy również o tym, aby wygląd nieruchomości sprawiał wrażenie, że jest ona już bezpańska i tylko czeka na nowego właściciela..

2 komentarze do “Przygotowanie mieszkania na sprzedaż – mały remont”

  1. Oj ostatnio pomagałem kumplowi w przeprowadzce… Chatka fajny ma układ, trochę widać, że było w niej robione, panele, gładzie etc. Ale jaka zapuszczona… Pająki na ścianach wyścigi sobie urządzały, kłaki z kurzu to jak te krzaki na pustyni zasuwały po podłodze. I kumpel twierdził, że właśnie jak je był oglądać, to było tak samo. No ale stwierdził, że i tak mu się podoba i w dobrej lokalizacji, więc weźmie. Myślał, że chociaż może jak się będą wyprowadzać, to ogarną – nie ogarneli…

  2. Mi to się fajnie trafiło, bo wprawdzie ociągali się trochę z wyprowadzką, ale dostałem na przykład komplet oryginalnych instrukcji od wszelkich sprzętów jakie nam w domu zostawili. W piwnicy trochę kafelek na zapas było – fajnie:) I jeszcze mało tego – jak był zwrot za ogrzewanie, to połowę nam kazali zatrzymać. Dlatego myślę, że są porządni sprzedający i jak ja będę sprzedawał, to też postaram się podobne wrażenie zostawić:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *