Przekazanie lokalu

Podpisawszy umowę sprzedaży w formie aktu notarialnego, osiągnęliśmy to, na czym nam tak długo zależało, czyli sprzedaliśmy mieszkanie. Nie jest to jednak koniec transakcji, gdyż należy jeszcze przekazać lokum w ręce nowego właściciela. Warto podejść do tego na poważnie, tak aby kupujący miał pewność, że dokonał właściwego wyboru.

Przekazanie lokalu

Wyobraź sobie, że kupiłeś wymarzony samochód, na który zbierałeś długie lata i pracowałeś po godzinach, aby móc go mieć jak najszybciej, a w momencie nabycia sprzedający zgarnia kasę, spławia Cię, nie mówiąc ani słowa i generalnie traktuje Cię jak środek, dzięki któremu osiągnął swój cel. Masz prawo czuć się zawiedziony, a nawet oszukany, ponieważ przed kupnem sprzedający był bardzo miły i traktował Cię na partnerskich zasadach.

Tak samo może czuć się nowy właściciel mieszkania, które sprzedałeś i nie przekazałeś mu w odpowiedni sposób. Jeśli nie chcesz pozwolić na takie szarganie swoim wizerunkiem i wiarygodnością, oddaj mieszkanie w taki sposób, aby nowy właściciel czuł, że jego lokum jest nie tylko okazją dla Twojego zarobku, ale po prostu dobrym i trafnym wyborem. Przekazując lokal klientowi, spotkaj się w nim o omówionej porze i oddaj klucze oraz wszystkie inne rzeczy niezbędne do mieszkania.

Wynieś z pokojów wszelkie swoje prywatne rzeczy, ostatni raz je posprzątaj i postaraj się doprowadzić do takiego stanu, w jakim było, gdy Ty je kupowałeś.

Uprzejmości nigdy za wiele

Przed ostatecznym przekazaniem mieszkania warto sporządzić protokół zdawczo-odbiorczy, który określa ewentualne wady i braki, jakie posiada mieszkanie. Oddając klucze nowemu właścicielowi, uściśnij jego dłoń i podziękuj za transakcję. Dzięki takiej serdeczności klient będzie miał pewność, że dokonał właściwego wyboru; będzie również przeświadczony o tym, że sprzedaż mieszkania była dla Ciebie nie tylko okazją do zarobku, a jego samego traktujesz jak partnera, nie zaś jako środek do osiągnięcia celu.

Uprzejmości nigdy za wiele, a biorąc pod uwagę, że kiedyś być może będziesz chciał sprzedać kolejne mieszkanie, Twoja marka będzie wyrobiona i pochlebne opinie ze strony poprzedniego klienta mogą spowodować większe zainteresowanie ewentualną nową ofertą. Wychodząc z mieszkania, ostatecznie pożegnaj się z nim oraz z jego nowym nabywcom, życząc mu wszelkiego najlepszego – przede wszystkim tego, aby dobrze mu się żyło w Twoim starym, a jego nowym lokum..

Jeden komentarz do “Przekazanie lokalu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *