O czym pamiętać sprzedająć dom?

Gdy jesteś stuprocentowo zdecydowany na sprzedaż domu- warto wpierw, przed sprzedaniem starego- poszukać nowego lokum, by mieć się gdzie przenieść, kiedy nieruchomości zostaną sprzedane. Warto się zapoznać z cenami i zastanowić czy chcemy kupić dom nowy, świeżo oddany od dewelopera czy odkupiony od kogoś, kto również sprzedaje nieruchomości i szuka nowego lokum w innych stronach.

dom na sprzedażNastępnym krokiem jest wybranie dobrej agencji nieruchomości, która pomoże w szybkim i komfortowym sprzedaniu domu. Trzeba pamiętać, że sprzedanie nieruchomości to jednak spora niedogodność, konieczność przyjmowania w swoje progi potencjalnych chętnych kupców, czy też przymus poczynienia napraw. Właśnie naprawy, choćby zepsutego dachu, którego reperację ciągle odkładałeś, udoskonalenia domu i dekoracje są następnym krokiem, który musimy rozważyć w perspektywie planu działania. Warto się zapoznać z chociażby drobnymi uwagami na temat tego, co dobrze działa na osoby, które są zainteresowane zakupem nowego domu. Sprzyja temu pojęcie home stagingu, techniki, która przygotowuje dom do wynajmu lub też do kupna.  Polega na najodpowiedniejszym urządzeniu mieszkania w taki sposób, aby podobało się ono dużej liczbie oglądających. Jest to bardzo dobry sposób na problem, kiedy chętni są zachwyceni ceną oraz lokalizacją, a rezygnują z zakupu po ostatecznym obejrzeniu całości nieruchomości. Sztuka home stagingu opiera się na tym, by nie wydać zbyt dużo a żeby mieszkanie przyciągało uwagę widzów. Dobrze jest też wcześniej przygotować pewne podstawy marketingu na przykład internetowego, za pomocą którego możesz rozreklamować swoje ogłoszenie o sprzedaży domu, w Internecie, gazecie lokalnej, czy chociażby na płotach.

Jeśli nawet mimo sprzedaży poprzedniego domu potrzebujesz pożyczki, sprawdź wcześniej listy dostępnych Ci miejsc, które udzielają kredytów- banki, kasy pożyczkowe i inne instytucje, szczególną uwagę zwracając na bezpieczeństwo (a co jeśli stracisz pracę, a kredyt będzie wciąż wisiał?).

Kupując następny dom samodzielnie również nie daj się zwieść marketingowym sztuczkom– zawsze lepiej jest obejrzeć dom na własne oczy niż uwierzyć pięknym zdjęciom w gazecie, które często nie pokrywają się z tym, co zastaniesz w rzeczywistości..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *