Kiedy obniżyć cenę domu?

Cena domu zazwyczaj jest kwestią wyjątkowo sporną pomiędzy osobami które proponują sprzedać nieruchomości, a tymi które są zainteresowane kupnem. Niektórzy celowo zawyżają cenę, choć są tacy, którzy zwyczajnie nie analizowali rynku przed wystawieniem na sprzedaż nieruchomości. Dobrze jest się dowiedzieć kiedy wypada obniżyć cenę, bo zbyt długo będziemy szukać kupca.

Niektórzy agenci, dobrze opłacani przez swoich klientów nie mają skrupułów aby otwarcie powiedzieć, że cena domu jest zbyt wysoka a czasem wręcz mało realistyczna w porównaniu do stanu domu i jego lokalizacji. Jednakże jeśli agent odpowiadający za nieruchomości uważa że cena jest odpowiednia, warto zastanowić się nad odpowiedzią na kilka pytań, które dadzą ostateczną odpowiedź czy cena faktycznie odpowiada wszystkim normom i prędzej czy później znajdzie się klient, który zdecyduje się na taką cenę.

Na początku, przed redukcją ceny warto pomyśleć czy marketing prowadzony względem domu jest odpowiedni. Dobrze jest wziąć pod uwagę takie czynniki jak na przykład ilość reklam i ich jakość. Dobra reklama powinna posiadać odpowiednią ilość informacji- nie za mało, aby znalazły się tam wszystkie istotne dane, ale i nie za dużo, aby potencjalny zainteresowany nie poczuł się znużony nadmiarem poruszonych kwestii. Niezbędna jest także spora ilość zdjęć, dobrym udoskonaleniem jest także pokaz online, może także tak zwana „wirtualna przechadzka po domu” ? Nie należy zapominać o kontakcie do siebie, czyli do właściciela, zamieść numer telefonu pod jaki można dzwonić by omówić sprzedaż nieruchomości, adres skrzynki internetowej oraz adres samego mieszkania.

Jeśli sprawdziliśmy marketing dobrze jest się zastanowić nad swoją motywacją, która popycha cię naprzód. Wygórowana cena domu być może jest wynikiem tego, że tak naprawdę nie chcesz go sprzedawać i może lepiej pomyśleć o wynajmie na dłuższy czas?

Jeśli faktycznie dojdziesz do tego, że cena domu jest nieodpowiednio wysoka i masz wrażenie, że sprzedaż nieruchomości nigdy nie zostanie zakończona, warto zredukować cenę. Możesz stopniową ją obniżać i obniżać, ale wtedy potencjalni klienci zainteresowani zaczną zadawać sobie pytanie dlaczego cena domu spadła, czy z mieszkaniem jest coś nie tak- zaczną podejrzewać podstęp w tak drastycznym spadku ceny. Dlatego dobrym wyjściem jest jednokrotne obniżenie ceny, aby nie było w tym nic dziwnego. Redukcję cen zawsze dobrze jest przedyskutować z agentem nieruchomości- pamiętaj, że on ma doświadczenie w takich działaniach jak sprzedaż nieruchomości i lepiej wie jaka cena domu jest odpowiednia..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *