Dlaczego nie możesz sprzedać domu?

Codziennie na strony oferujące sprzedaż nieruchomości wpływają dziesiątki ofert- jedna popędza drugą i tak w natłoku te początkowe są pomijane przez osoby, które poszukują mieszkania. Warto się zastanowić jak wyróżnić swoje ogłoszenie, aby nie zostało pominięte wśród całej sterty innych, choć bardzo podobnych do siebie ogłoszeń. Czy sprzedaż domu to wielki problem? Nie zawsze, jednakże wiele rzeczy zależy od licznych okoliczności, które towarzyszą sprzedaży. Zastanawiasz się czemu nie możesz sprzedać domu? Powodów może być bardzo wiele.

dom na sprzedaz - dlaczego nieMoże problemem jest ogólnie zły stan twojego domu w porównaniu do ceny, którą oferujesz? Często się zdarza sprzedać klientom nawet ruinę, którą muszą za własne pieniądze doprowadzić do używalności, ale jej cena zazwyczaj jest odpowiednia i dość mała, nawet jeśli lokalizacja jest doskonała- i tak kupcy muszą włożyć bardzo wiele własnych funduszy, aby dało się żyć w „dawnej” ruinie. Może dobrym pomysłem byłoby rozważenie czy nie poczynić odpowiednich napraw, które podwyższyłyby znacznie poziom nieruchomości. Jeśli sytuacja na to pozwala, świetnym wyjściem jest sprawdzenie stanu konkurencji. Jeśli za tę samą cenę sąsiedzi sprzedają domy w lepszej kondycji, o lepiej utrzymanym ogrodzie i bez przeciekającego dachu, to dobrze jest albo obniżyć cenę albo zrobić coś, co pomoże osiągnąć cel, czyli sprzedać dom.

Nawet w trakcie sprzedaży starego domu, powinieneś rozglądać się już za nowymi nowymi mieszkaniami na sprzedaż – jeśli oczywiście zamierzasz kupić inne mieszkanie za pieniądze ze sprzedaży domu.

Właściwie prosperujący sprzedawca powinien się zastanowić co posiada jego dom, a czego nie mają domy pozostałych osób, które w okolicy również zdecydowały się na przeprowadzkę. Na co jeszcze masz wpływ? Jeśli chcesz sprzedać dom w dobrej cenie, lub w ogóle marzysz, aby odezwał się ktokolwiek z ofertą kupna Twojej posiadłości- zainwestuj w dobry marketing! Jeśli już zdecydowałeś się, aby dom czy mieszkanie widniało w Internecie jako „najlepszy dom w okolicy, tylko teraz!” to udokumentuj tę wspaniałą nieruchomość odpowiednio dobranymi zdjęciami. Możesz pożyczyć aparat od znajomych, chociaż nawet aparatem telefonicznym możesz zrobić dobre zdjęcia – niezbyt ciemne by cokolwiek dało się zobaczyć i odpowiednio ostre, by rozmazanie nie zniechęcało klientów do bliższej obserwacji.

Dobrze jest także wiedzieć, jakie części mieszkania warto uwiecznić na fotografiach- z pewnością po jednym całościowym zdjęciu każdego pokoju oraz najlepszych elementów- na przykład wyjątkowo ładnego lustra w salonie, czy też innej ozdoby, która wyróżnia na plus cały dom. Oczywiście, aby zdjęcie się udało, dobrze jest najpierw odpowiednio przygotować dom, a przynajmniej tę część którą będziemy fotografować. Całe mieszkanie na błysk możemy posprzątać dopiero wtedy, gdy potencjalni kupcy umówią się z nami na wizytę, aby dokładnie obejrzeć dom, który być może kupią..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *