Jak długo trzeba czekać na sprzedaż domu

Jeśli jesteśmy zdecydowani aby sprzedać dom, wokół zaczyna narastać bardzo wiele pytań. Jednym z nich jest kwestia ile czasu upłynie zanim znajdzie się kupiec zainteresowany kupnem naszej nieruchomości. Adresatami tych pytań najczęściej są przedstawiciele biur nieruchomości, jednak i oni nie zawsze znają odpowiedź na to pytanie. Czas oczekiwania zależy od bardzo wielu czynników, które mają wpływ nie tylko na sprzedaż naszej nieruchomości, ale także na całą okolicę. Czytaj dalej Jak długo trzeba czekać na sprzedaż domu

Kiedy obniżyć cenę domu?

Cena domu zazwyczaj jest kwestią wyjątkowo sporną pomiędzy osobami które proponują sprzedać nieruchomości, a tymi które są zainteresowane kupnem. Niektórzy celowo zawyżają cenę, choć są tacy, którzy zwyczajnie nie analizowali rynku przed wystawieniem na sprzedaż nieruchomości. Dobrze jest się dowiedzieć kiedy wypada obniżyć cenę, bo zbyt długo będziemy szukać kupca.

Niektórzy agenci, dobrze opłacani przez swoich klientów nie mają skrupułów aby otwarcie powiedzieć, że cena domu jest zbyt wysoka a czasem wręcz mało realistyczna w porównaniu do stanu domu i jego lokalizacji. Jednakże jeśli agent odpowiadający za nieruchomości uważa że cena jest odpowiednia, warto zastanowić się nad odpowiedzią na kilka pytań, które dadzą ostateczną odpowiedź czy cena faktycznie odpowiada wszystkim normom i prędzej czy później znajdzie się klient, który zdecyduje się na taką cenę. Czytaj dalej Kiedy obniżyć cenę domu?

Dlaczego nie możesz sprzedać domu?

Codziennie na strony oferujące sprzedaż nieruchomości wpływają dziesiątki ofert- jedna popędza drugą i tak w natłoku te początkowe są pomijane przez osoby, które poszukują mieszkania. Warto się zastanowić jak wyróżnić swoje ogłoszenie, aby nie zostało pominięte wśród całej sterty innych, choć bardzo podobnych do siebie ogłoszeń. Czy sprzedaż domu to wielki problem? Nie zawsze, jednakże wiele rzeczy zależy od licznych okoliczności, które towarzyszą sprzedaży. Zastanawiasz się czemu nie możesz sprzedać domu? Powodów może być bardzo wiele.

Czytaj dalej Dlaczego nie możesz sprzedać domu?

Jak wycenić dom na sprzedaż

Cena domu jest chyba najważniejszym czynnikiem dla osób zainteresowanych zakupem nieruchomości Dlatego osoby zdecydowane na sprzedaż domu zdecydowanie powinny zwrócić duża uwagę na kwestię tego ile nieruchomość jest warta a następnie na całkowitej wycenie domu. Nie warto przesadzać w ani jedną ani drugą stronę, zbyt droga nieruchomość nie przyciągnie wielu potencjalnych kupców, natomiast zbyt niska cena jedynie wyzwoli falę podejrzeń czy faktycznie wszystko jest w porządku, na czym ucierpi głównie sprzedaż domu.

Czytaj dalej Jak wycenić dom na sprzedaż

O czym pamiętać sprzedająć dom?

Gdy jesteś stuprocentowo zdecydowany na sprzedaż domu- warto wpierw, przed sprzedaniem starego- poszukać nowego lokum, by mieć się gdzie przenieść, kiedy nieruchomości zostaną sprzedane. Warto się zapoznać z cenami i zastanowić czy chcemy kupić dom nowy, świeżo oddany od dewelopera czy odkupiony od kogoś, kto również sprzedaje nieruchomości i szuka nowego lokum w innych stronach.

Czytaj dalej O czym pamiętać sprzedająć dom?